Sádroví Mimoni :-)

06.12.2021

Mají vaše děti rádi Mimoně? Naše holky vždycky chytne nějaká pohádka, drží se jich tak 2-3 měsíce a pak se zblázní do jiné. Nedávno tedy u nás frčeli Mimoni. A to nejen na televizní obrazovce. A protože doma i rádi malujeme na kameny, vymyslela jsem pro holky sádrové Mimoně.

Vytáhla jsem ze svých zásob uměleckých potřeb staré štětce, akrylové barvy a o sádru poprosila manžela. Ten byl nakonec i hlavním "odlévačem". Mám doma několik silikonových forem (budu o nich psát v jiném článku) a tento oválný tvar byl pro Mimoně jako stvořený. Když si najdete na internetu nějaký hezký obrázek Mimoňů, nelze to pokazit a děti budou mít radost - pokud tedy se sádrovým odlitkem netřísknou o zem. Stačí vám vesměs 4 barvy. Žluté tělo, modrá kaťata, velké oči a výraz takový, jaký se vám povede :-)

Pokud máte v okolí nějaké hezké oblázky z řeky, tak můžete použít i ty, já jsem raději sáhla po sádře, abych měla podklad čistě bílý a nemusela přebarvovat kamenný povrch.

Akrylových barev mám doma spoustu, od levných po hodně drahé, pro takové tvoření vám určitě postačí ty levnější ze školních potřeb a nebo třeba z Lidlu. Pokud ale mohu doporučit fixy, mám ráda akrylové značky Posca - dobře se s nimi pracuje, je na výběr z několika tlouštěk hrotů a všechny výsledné detaily jsem dělala s nimi. Na černé linky ale můžete použít jakékoliv voděodolné se stálým pigmentem.

Hotové Mimoně už pak stačí zalakovat lakem na akrylové barvy a nechat zaschnout. Takto můžete dětem vyrobit celou armádu Mimoňů (dokud je nechytnou noví animovaní hrdinové :-) ) Pokud budete také zkoušet, budu ráda, když mi pošlete výsledek :-)