Aktovka je na světě

23.12.2021
Den před Štědrým dnem jsem se konečně dočkala. Přišly mi autorské výtisky mé další knihy pro děti - mé další knižní dítě :-) Kniha Dobrodružství školní aktovky je již na světě a já věřím, že se vám a vašim dětem bude líbit.

Možná jste již zaznamenali, že v poslední době jsou trochu problémy s vydáváním knih. Tiskárny se potýkají s nedostatkem papíru, velká část naplánovaných vydání se odsunula, protože tiskárny nemohou nabídnout standardní dobu dodání a nikdo netuší, jak to bude příští rok. Věřím, že se situace ustálí a na výslednou cenu knih to nebude mít značný dopad. A i když tuto situaci člověk zná, i tak je netrpělivý. Nejinak to bylo u mě, kdy jsem čekala na vydání a hop, opět o týden se posunulo. Knihu jsem si chtěla vzít s dcerkami na hory, kam jsme jeli na týden před Vánoci. To by přeci i vyšlo, kdyby opět nezklamala Česká pošta. Po několika peripetiích jsou však už knihy doma a o to větší je radost. Jako ilustrátor zároveň vždy trnu, jak z tisku vyjdou barvy a v této knize vyšly skutečně hezky.

Proto vás i vaše děti srdečně zvu k přečtení a budu ráda za vaše reakce. Níže ještě krátká anotace. Pokud byste si chtěli knihu zakoupit společně s věnováním, můžete v mém e-shopu.

A o čem tedy kniha je?

Vyprávění o nerozlučném přátelství malé holčičky a její neobyčejné školní aktovky vás rozhodně pobaví. Každá aktovka touží mít svého hodného školáka, který by ji nosil na zádech a choval se k ní hezky. Jak by taky ne. Aktovka z našeho příběhu takovou školačku má. Rozárka je tou nejmilejší holčičkou, jakou si jen mohla přát. Rády si spolu hrají, smějí se, zažívají různá dobrodružství a také skrývají jedno velké tajemství.

Ilustrace jsou v knize na každé dvoustránce. Zároveň jsou všechny stránky udělány s lehkým modrým podbarvením, aby ladilo s modrou aktovkou, která je hlavní hrdinkou knihy spolu s holčičkou Rozárkou.